Pakowanie

Opakowanie w którym dostajecie moją biżuterię lub makramy, jest dla mnie tak samo ważne, jak sam produkt. Chcę by było dopracowane, ale przede wszystkim jednak by było w 100% biodegradowalne. Ja sama otrzymuję mnóstwo paczek i serio... najbardziej cieszę się z tych, które wypełniane są zwykłą gazetą, ścinkami z niszczarki, czy papierem makulaturowym. Projekt Slow Life By Monia powstał z potrzeby życia zgodnie z samą sobą. Nie chcę robić na siłę, "dla sztuki". Slow Life By 

Zamawiając u mnie biżuterię, dostaniesz ją na papierowym ekspozytorze, który pakowany jest do papierowego woreczka z papieru recyklingowego. Całość pakuję do koperty ochronnej wykonanej w 100% z papieru. Ścianki koperty, zamiast foli bąbelkowej wypełnione zostały poszatkowanym papierem. Oznacza to, że koperta w 100% jest biodegradowalna, a żeby ją zutylizować nie musisz już rozdzielać foli od papieru. 

Większe zamówienia pakuję do kartonu, jako wypełniacza i dodatkowego zabezpieczenia używam papieru krepowanego, który poza tym, że jest w 100% biodegradowalny, to zaspokaja moje oczekiwania estetyczne. Czasem używam zwykłego papieru makulaturowego. Całość paczki zabezpieczam taśmą papierową :)

I uwaga! Używam też kartonów "z odzysku". Jak pisałam wcześniej, sama odbieram mnóstwo paczek i jeżeli karton jest do ponownego użytku, to dostaje ode mnie drugie życie. Klient też zostaje poinformowany, że jego przesyłka została zapakowana w taki karton.