Onyks
Posted by      11/15/2022 15:31:56     Kamienie i ich właściwości    Comments 0

Pochodzenie i historia

Onyks (z greckiego onix "pazur", "paznokieć", "racica"), to dwutlenek krzemu będący odmianą agatu. Naturalnie występuje na terenach Indii, Urugwaju, Egiptu i Brazylii. Od czasów starożytnego Egiptu kamień ten uznawano za wyjątkowo szczęśliwy, natomiast pieczęć Cesarza Chin była wykonana z tegoż kamienia, a używanie Onyksu przez poddanych było zakazane pod groźbą kary śmierci!


Naszyjnik z Onyksów z Sercem

Znak zodiaku 

Astrologicznie Onyks najkorzystniej wpłynie i wzmocni dobre cechy osłabiając te gorsze u osób spod znaku Raka, Lwa i Koziorożca. 

Działanie

Nosząc kamień przy sobie możesz spodziewać się poprawy odporności na stres i presję otoczenia, ponieważ kamień ten wykazuje ogromną moc i działanie ochronne. Ułatwia panowanie nad emocjami i pomaga zapanować nad własnym życiem. Pomaga pozbyć się uczucia osamotnienia i uwalnia od potrzeby rozpamiętywania przeszłości. Wzmocni w działaniu i zwiększy determinację. Poprawi zdolności analityczne. Jego ogromna moc uchroni przed negatywnymi energiami i "złym okiem". 
Poza tym, Onyks ma wiele dobroczynnych właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim jest stosowany w chorobach oczu i skóry. Pomaga w zasypianiu i łagodzi dolegliwości serca, trzustki, nerek i dróg rodnych. 


Naszyjnik z Tulipanem i Onyksami

Amulet z Onyksem

W moim odczuciu Onyks przywróci równowagę osobom z niedoborem męskiej energii, dlatego dla równowagi często łącze go z Lunulą lub Księżycem, który jest w energii Yin. Najważniejsze jednak jest to, by energia wybranego amuletu rezonowała z Twoją energią :-) Jeżeli potrzebujesz swojego z intencją - napisz do mnie:-) 

Naszyjnik z Onyksem i Lunulą

Leave a Reply