Agat
Posted by      12/05/2022 09:23:41     Kamienie i ich właściwości    Comments 0
Agat

Historia i pochodzenie

Agat (z gr. Agathos – „dobry”) jest odmianą chalcedonu. Jest to przepiękny, wielobarwny klejnot, często o ciekawej strukturze. Dawno temu, wykorzystywany był do połowu pereł. Wierzono, że przyciąga cenny surowiec. W Persji natomiast, proszek z Agatu wykorzystywano jako ochronę przed uderzeniem pioruna. Ciekawostką jest to, że podobno jest szczególnie korzystny dla osób, które jeżdżą konno.

Agat z Lunulą
NASZYJNIK Z AGATEM I LUNULĄ

Znak zodiaku, czakra i numerologia.

Astrologicznie najlepiej wpływa na takie znaki zodiaku jak Ryby, Byk, Bliźnięta. Można go przypisać numerologicznej 7. Agat czerwony, ze zdjęcia powyżej, idealnie nadaje się do przywrócenia równowagi przede wszystkim czakry podstawy, sakralnej, ale też wesprze czakrę splotu.

Bransoletka z Agatem

BRANSOLETKA Z RÓŻĄ WIATRÓW

Działanie

Agat wzmocni Twoją pewność siebie i przyciągnie do Ciebie dobre dusze. Pomoże wzmocnić chęć do działania, przywróci równowagę Yin i Yang i doda odwagi. Agat jest pomocny przy zaburzeniach trawienia i łaknienia. Ma pozytywny wpływ na narządy rozrodcze. Poleca się go dla przyszłych mam.


Agat
KOLCZYKI Z KAMIENIEM AGAT


Amulet z Agatem

Noś go blisko ciała, ale najlepiej niech będzie widoczny dla innych. Agat promieniuje energią pewności siebie i odda Ci ją.  Doświadczaj pozytywnych emocji i delektuj się niemi, celebruj, wówczas amulet działa mocniej. Praktykuj wizualizacje swoich sukcesów. Wyobrażaj sobie uczucie, którego potrzebujesz. Ciesz się każdym sukcesem. 

Leave a Reply